Menu

ABC Szkoły jazdy

Blog o tematyce związanej z nauką jazdy

Jak powinien wyglądać kurs w szkole jazdy

szkolajazdygdansk

Jeżeli szkoła jazdy jest uczciwa to działa zgodnie z prawem. Kurs w takiej szkole jazdy powinien zawierać obowiązkowe 30 godzin nauki teoretycznej (wliczają się również cztery godziny pierwszej pomocy) i trzydzieści godzin praktyki.  Godzina kursu praktycznego powinna trwać 60 minut a teoretycznego 45 minut. Do egzaminu  państwowego kursant może podejść dopiero po wyjeżdżeniu minimum 30 godzin. Warunkiem dopuszczenia  jest zaliczenie egzaminu wewnętrznego składającego się z teorii i praktyki.

 

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • www.albar.krakow.pl

    Gdyby nie Albar jestem pewien, że nie zdałbymegzaminu na "prawko". W ogóle mam dużo szczęścia, bo w Krakowie nie ma lepszej szkoły jazdy.

  • terreralox5

    No to w rzeczywistości jest trochę inaczej. Gorzej jeszcze mają ci którzy pochodzą ze wsi i taka szkoła jazdy, instruktor zanim zabierze kursanta do np. Poznania, gdzie zdaje się prawo jazdy to sama droga dojazdu zajmuje już ok 1h z 3 które na dzień jest się w stanie wyjeździć. Także realia są trochę inne. ;)

  • ewoquer

    Powinien jak powinien. Ja na swoją szkołę jazdy nie narzekam ale ktoś tu napisał prawdę. Ci ze wsi muszą poświęcić czas nauki jazdy na dojazd do miasta gdzie dopiero mogą się czegoś nauczyć ;)

© ABC Szkoły jazdy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci